WordPress nedir?

WordPres orjinal adıyla bir CMS(Content Management System) yani İçerik Kontrol Sistemidir. İlk başlarda blog mantığı ile yola çıkan WordPress yazılımı şu anda Kurumsal Web Sitesi tasarımı sistemine uygun olduğu kadar E-Ticaret Sitesi tasarımı’na da uygunkadar geniş bir skalada siteler yapmaya açık bir yazılımdır. Geniş kullanıcı kitlesi ve bu kolay düzenleme seçeneğinden ötürü Google ve diğer arama motorlarının getirdiği düzenlemelere en hızlı ve en kolay uyum sağlayan yazılımdır. Bu yüzden Arama motorlarında öne çıkmanın yolu WordPress’ten geçiyor. Şimdi gelin Neden WordPress Kullanmalıyım? sorusuna beraber cevap arayalım.

Neden WordPress Kullanmalıyım?

WordPress geçen yıllarda bir blog sistemi olmaktan çıkıp toplumun her kesimine hitap eden bir yazılım halini aldı. Bu sebeplerden ötürü dünyadaki sitelerin %25’i wordpress yazılımını tercih ediyor. Ve bu %25 oranının içerisinde; Time Magazine, Sony, Disney, LinkedIn, The New York Times, CNN, eBay gibi dünya devi şirketler dahi var. Gelin hep beraber bu şirketlerin ve dünyadaki her 4 siteden 1’inin neden WordPress kullandığına bakalım. Bu siteler arasında farkedeceğiniz üzere Kurumsal Web Sitesi Tasarımı olduğu gibi E-Ticaret Sitesi tasarımı da var.

1- Ucuza websitesi kurmak

WordPress Sitenizi yaptırırken ödeyeceğiniz tek para tasarımadır. Yazılımın kendisine ya da güvenlik gereksinimlerine herhangi bir bütçe ayırmanız gerekmez. Bu özelliklerin hepsini WordPress ücretsiz bir şekilde karşılamaktadır. Bu sayede hem dünya kalitesinde bir siteye sahip olabilir, hem de inşa maliyetlerinden ciddi bir oranda kaçabilirsiniz. Bu yüzden diğer herkes gibi Ucuza web sitesi kurmak istiyorsanız WordPress’i tercih etmelisiniz.

2- Kullanımı ve Öğrenmesi kolay Kontrol Paneli

Kullanımı ve öğrenmesi kolay kontrol paneli,

WordPress bilgisayar hakkında temel bilgisi olan herkesin kullanabileceği basit ve rahat bir arayüze sahip. Bu yüzden hiçbir websitesi kullanmadıysanız bile diğer herhangi bir programı kullanmanın rahatlığıyla WordPress’i kullanabilirsiniz. Bu şekilde sitenizi inşa eden kişiye (umarım bana) herseferinde ulaşmak ve işlerinizi yavaşlatmak zorunda kalmaz ufak değişiklikleri hızlıca kendiniz yapabilirsiniz. Bu şekilde hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz. Ayrıca bu hazır kontrol paneline hiçbir ücret ödemek zorunda olmadığınızdan Ucuza websitesi kurmak wordpressle oldukça kolaylaşıyor.

3- Arama motorlarında öne çıkmanın yolu

WordPressin en güzel yönlerinden biri ise arama motorlarında hızla öne çıkması. Yazılımı tanıyan arama motorları WordPress’e hem daha hızlı güvenmekte hem de WordPress’in hazır arayüzü sayesinde site içi linklemeler otomatik olarak çalışmakta. Bu sayede arama motorları siteniz içinde rahatça hareket edebilir alakalı içeriklere hızlıca ulaşabilir ve sitenizi doğal olarak diğer içeriklerin bir adım ötesine çıkarır. O zaman daha fazla beklemeyin sizde bir websitesi tasarlatarak, Arama motorlarında öne çıkmanın yolu nu keşfedin.

4- İçeriğiniz ve Bilgileriniz Daha Güvende

WordPress ile bir kat daha güvendesiniz.

WordPress dünyadaki sitelerin %25’ini kontrol ettiğinden dünyadaki tüm korsanların da ortak hedefinde. Ancak bu
durum sizi korkutmasın zira bu büyük düşman kitlesi aynı büyüklükte bir savunma kitlesi ile korunmakta. Bu yüzden sitenize asla tekil hackleme saldırıları yapılmayacaktır. (Özel brute force saldırıları dışında.) Yapılan saldırılar WordPress yazılımına yönelecek ve bir açık bulunduğu anda çok yüksek bir oranla sıra size gelmeden WordPress güvenliğini hızlıca arttıracak bir güncelleme getirerek sizi tekrar korumaya alacaktır. Bu sebeple Neden WordPress Kullanmalıyım? diye soran müşterilerime ilk önce güvenlik avantajlarından bahsediyorum.

5- Mobile Hazır Yapısı

Google, Bing ve diğer tüm arama motorları birkaç yıl önce hızla artan mobil piyasasını yakalamak için mobile uyumluluğu önemli bir şart haline getirdiler. Bu da birçok websitenin tekrardan yapılanmasına sebep oldu. Binlerce dolar yatırım yaparak mobil için ayrı websiteleri tasarlattılar. Ve bunlarla ilgilenen elemanlarını doğal olarak iki katına çıkardılar. Ancak siz WordPRess’in Responsive yapısı sayesinde farklı site yazdırmadan aynı siteyi hem mobile hem tablete hem de Masaüstü bilgisayara uyumlu olarak kullanabileceksiniz. Mobile uygun bir  E-Ticaret sitesi tasarımı veya Kurumsal Web Sitesi tasarımı sizi Arama motorlarında öne çıkmanın yolu na götürecektir.

6- Gelişmeye açık yapısı

WordPress Dünyadaki en büyük mecralardan birisi olması sebebiyle binlerce, onbinlerce gönüllü yazılımcıya sahip. Bu yüzden değişen tüm koşullara en hızlı WordPress’le uyum sağlayabilirsiniz. Örneğin Google’ın yakın zamanda piyasaya sunduğu AMD altyapısına büyük şirketler 2017’nin başlarında anca geçerken WordPress topluluğu 2016 haziran ayında bize sadece bir eklenti yükleyip belirli düzenlemeler yaparak AMD’ye hazır hale gelecek bir eklenti sundu. Bunun gibi daha bir çok örnekte de görüleceği gibi geniş kullanıcı kitlesi sayesinde WordPress değişen koşullara en hızlı uyum sağlayan site tasarımı olma yapısını koruyor. Bu yüzden WordPress, Ucuza websitesi kurmak isteyen herkese hitap ediyor.

7- Yardıma hazır kullanıcı topluluğu

WordPress bir site hazırladığınızda her zaman Webmaster’ınızdan destek istemek zorunda kalmayacaksınız. Emin olun karşılaştığınız her sorunla daha önce karşılaşmış bir başka kullanıcı olacaktır dışarıda. Bu yüzden sorununuzu internete yazarak hızlı bir şekilde çözüm geliştirebilirsiniz. Bu yüzden Kurumsal Web Sitesi tasarımı ya da E-Ticaret sitesi tasarımı bir kere yapıldıktan sonra gereken zamanı ayırmayı göze aldığınız sürece bir tek sizin kullanımınızda olacaktır. Sadece bu özellik bile Neden WordPress Kullanmalıyım? sorusuna cevap olma özelliğini taşıyor aslında.

Son Olarak Neden Benden hizmet almalısınız?

WordPress sitenizi aslında belirli bir zaman ayırarak kendiniz de geliştirebilir biraz daha fazla zaman harcayarak güzel de gösterebilirsiniz. Buna kimsenin kuşkusu yok. Ama burada kendinize sormanız gereken bir başka soru var. Bu işin astarı ne kadar yüzü ne kadar? Yani benim hızlıca yapabileceğim bir düzenlemeyi siz saatler ayırarak yapabilirsiniz. Ancak o saatler bana vereceğiniz paradan daha mı düşük? Eğer yapacak bir işiniz yoksa veya saatleriniz o kadar değerli değilse kesinlikle haklısınız bir başkasına websitesi tasarlatmayın. Neye ihtiyacınız varsa öğrenin kendiniz yapın. Sitenize çok daha geniş bir hakimiyetiniz olacak ve nereyi nasıl doldurmanız gerektiğini benden daha iyi bileceksiniz. Ancak bu zamanı ayıramayacaksanız veya bu zamanı ayırdığınıza değmeyecekse bir profesyonelden yardım alın. Bu ister Kurumsal Web Sitesi tasarımı olsun ister E-Ticaret Sitesi tasarımı olsun bir profesyonel size çok daha hızlı bir zamanda çok daha iyi sonuçlar verecektir. Bu yüzden Ucuza websitesi kurmak istiyorsanız Hemen bana ulaşın ve Arama motorlarında öne çıkmanın yolu nu beraber keşfedelim.

Bu yazımda Neden WordPress Kullanmalıyım? Sorusuna cevap vermekle kalmayıp Ucuza websitesi kurmak için ne yapmanız gerektiğini anlatmaya çalıştım.

Arama motorlarında öne çıkmanın yolu WordPress’ten geçiyor.