Sosyal Medya müşterilerinizle ilgili bilgi toplamak ve onlarla iletişime geçmek için çok önemli bir platform. Her gün Twitter’da 500 milyon tweet, Facebook’da 4.5 Milyar beğeni İnstagram da ise 95 milyon fotoğraf ve video ve daha fazlası gerçekleşiyor. Bu yüksek sayıların ve paylaşımların arkasında ise tek bir şey var; Müşterileriniz.

Bu muazzam trafik içerisinde işletmenizin devasalaşması ve yokolması arasında çok ince bir çizgi var. Ve bu çizginin üzerinde sosyal medya uzmanı dediğimiz sosyal medya sayfası yönetimi yapan çalışanlarımız duruyor. Ve bu profesyoneller sadece çalıştıkları siteyi iyi tanımakla kalmıyor takipçileri de neredeyse birebir tanıyor ve hepsiyle düzenli bir şekilde iletişime geçerek neye ihtiyaçları oldukları ve neyden memnun neyden rahatsız olduklarını takip ediyorlar. Ve takip lerin sonucunda elde edilen bu data işletmeniz için inanılmaz boyutlarda değerli sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

Facebook Sayfası Yönetimi ve Diğer Sosyal Medya Hesaplarınız

Facebook Sayfası Yönetimi, Youtube Sayfası Yönetimi, Pinterest Sayfa Yönetimi ve daha bir çok sosyal medya hesaplarınızın yönetimi ile ilgilenmenin çok önemli getirileri olsa da hepsi ile ilgilenmeniz ve düzenli içerik paylaşımı yapmanız mümkün değil. Bu sebeple devreye sosyal medya uzmanı giriyor ve sizin işlerinize hayati bir yardım sağlıyor.

 

[tp_callout title=”Unutmayın” button=”İletişim” link=”http://www.abdullahbayraklilar.com/iletisim” colorofbutton=”gray” target=”_blank”]Sosyal Medyada Sizi Bekleyen Bir Çok Müşteriniz Var[/tp_callout]

 

Facebook Sayfası Yönetimi’nin Avantajları

Facebook sayfası yönetimi’nin en büyük avantajı kullanıcılar hakkında verdiği geniş istatistiklerdir. Buradan takipçilerinizin yaş ve ilgi alanlarını görüp üretiminizi reklamlarınızı ve yayın politikanızı daha iyi belirleyebilir ve daha pazara yönelik hamleler yapabilirsiniz.

Facebook’un bir başka avantajı ise müşterilerinizin size çok hızlı bir şekilde ulaşabilecek olması. Herkesin günlük hayatında kullandığı bir uygulama olan Facebook size müşterilerinizle başka hiçbir yerde olmayan bir etkileşim alanı sunuyor.

YouTube Sayfası Yönetimi’nin Avantajları

YouTube sayfası yönetimi en önemli sosyal medya sayfası yönetimi işlerinden birisi. Çünkü YouTube diğer sosyal mecralardan tamamıyla farklı bir kitleye sahip. Ayrca ürettiği içerik diğer mecralardaki fotoğraf ve yazının aksine video. Ve filmin ne kadar başka bir sanat olduğunu anlatmaya gerek yoktur.

Sırf bu yüzden İşletmenizin YouTube sayfasını bir profesyonele emanet etmelisiniz.

Pinterest Sayfa Yönetimi’nin Avantajları

Pinterest sayfa yönetimi sizi ve işletmenizi çok daha farklı pazarlara açar. Bu sosyal medyanın kullanıcıları çok daha sofistike bir internet kullanımı ahlakına sahip olduklarından diğer sosyal medya sitelerinde genellikle bulunmaz bulunsa da çok zaman geçirmezler. Bu sebeple bu küçük ama etkili kitle ile etkileşime geçmenin işletmenize çok büyük katkıları olabilir.