Diyelim ki hazırda bir işletmeniz var ve her geçen gün büyüyen internetten sizde pay almak istiyorsunuz, Müşterileriniz internette olmamanızdan şikayet ediyor veya işletmenizin daha fazla işyükünü kaldırabileceğini düşünüyorsunuz. Başka bir deyişle kazanabileceğiniz bir para var dışarıda ve siz ona ulaşamıyorsunuz. Elinizdeki müşterilere anca yetişiyorsunuz ve müşteri kovalayacak zamanınız yok. Veya hazırdaki pazarınız doldu ve yeni pazarlara açılmak istiyorsunuz ve bunu nasıl yapacağınız sorusu aklınızdayken benim siteme denk geldiniz. Kafanızdaki sorular ise net;

  • Potansiyel müşterilerime nasıl ulaşırım?
  • Müşteri Hacmimi nasıl arttırırım?
  • Bu arttırdığım müşterilerle nasıl iletişimde kalırım?
  • Bu iletişimde olduğum müşterilere ürünlerimi nasıl satarım?

Bütün bu soruların aslında cevabını biliyorsunuz. Hazırdaki işletmenizin müşterilerini bu sorulara verdiğiniz cevaplarla bağladınız. Ama dışarıda hala büyük bir market var ve onlara ulaşmanız gerektiğini hissediyorsunuz.

Hiç de haksız değilsiniz. İnternet sayesinde bu pazarlara açılabilir ve işletmenizin gelirlerini kat kat arttırabilirsiniz. Bunu yapmanın en temel şartlarından birisi ise hazırdaki sitenize bir içerik yazarı tutmak olacaktır.

Müşteri Hacmimi nasıl arttırırım?

Sorulara cevap vermek müşteri getirir.

İçerik yazarınız sitenize düzenli yazılar girerek sektörünüzle ilgili internette araştırma yapan müşterilerin dikkatini çekerek sitenizde bilgilendirir ve sizlere potansiyel müşteri kazandırırlar. İşte bu olay temelde müşteri hacmimi nasıl arttırırım sorusuna verilmiş bir cevaptır. İnternetin son dönemdeki yükselmesi sonucunda insanlar alışveriş yapmadan önce internette araştırma yapmayı alışkanlık haline getirdiler. Ve bu aşamadaki insanlara bilgi vermek sizi müşterinin seçeceği işletme yapmakta çok önemli bir rol taşıyor.  Bu da bizi diğer başlığımıza Müşterilere ürünlerimi nasıl satarım sorusuna getiriyor.

Müşterilere ürünlerimi nasıl satarım?

İçerik yazarınız sitenizde düzenli içerik girerek yaptığınız işin kalitesi hakkında müşterilerinizi temin eder ve sadece bununla kalmaz neden diğer işletmelerden farklı olduğunuzu ve müşteri ilişkilerine ne kadar önem verdiğinizin canlı bir cevabı özelliğini taşır.

Müşterilerimle nasıl iletişimde kalırım?

İçerik Yazarınız daha önce çalıştığınız veya sizinle iletişime geçen sitenizi takip eden potansiyel müşterilerinizden maillerini toplar ve onlara düzenli olarak işletmeniz hakkında bilgilendirici içerikler taşıyan mailler atar. Müşterileriniz bu mailler sayesinde işletmenizi hatırlar ve bir sonraki işlerinde tekrar sizi tercih ederler.

İçerik yazarınız sadece mail toplamakla kalmaz sosyal medya hesaplarınıza içerik üreterek orada sizi takip eden müşterilerinizle de birebir ilişkiye girer ve müşteri etkileşiminizi arttırarak uzun vadede size getiri sağlar.

Müşterilerime nasıl ulaşırım?

Hazırlanan bütün bu içerikler sizi geçmiş ve potansiyel müşterilerinizle iletişime sokar ve uzun vadede gelirlerinizi arttırır.

Peki İçerik Yazarı Nasıl Olmalıdır?

-İçerik yazarı tanıttığı işletmeyi ve ürünlerini tanır

İçerik yazarı sürekli sizinle ve rakiplerinizle iletişim halinde olarak düzenli yazılar yazar. Ve yaptığınız işi tamamıyla içinden ve dışından bilerek yazar. Bu şekilde müşteriye tıpkı konuşan sizmişsiniz gibi izlenim oluşturur.

-İçerik Yazarı SEO Yazarlığı Hakkında bilgi sahibidir.

İçerik yazarı anahtar kelimeleri nasıl kullanacağını, ne yaparsa google da daha iyi yer edinebileceğinizi bilir. Ve içeriklerinizi ona göre hazırlayarak müşterilerinizle etkileşiminizi arttırır.

-İçerik Yazarı İnsan psikolojisinden ve okuma alışkanlıklarından haberdardır.

İnternetin çıkmasıyla azalan okuma süreleri ve saniyelerle sayılan dikkat sürelerinden haberdardır içerik yazarı. Bu şekilde yazdığı içeriğin okunma oranını nasıl arttıracağını bilir ve müşterilerinizin alışkanlıklarına göre yazar.

Bu yazıda içerik yazarının özellikleri ve işletmenize nasıl fayda sağlayabileceğini konuştuk.

Bugün bizimle iletişime geçin hemen kazanmaya başlayın.